ارز دیجیتال

بیت کوین کش چیست و چه مزایایی دارد

1403/03/01 0

بیت کوین کش برای استفاده روزمره ایده آل است. ویژگی برجسته آن اندازه بلوک بزرگ آن است که به کارمزد تراکنش کمتر  به اندازه یک پنی و زمان تأیید سریع انجام می شود.بیت کوین یک نوع ابزار غیر معمول در کریپتو را تعبیه می کند. امکان‌سنجی آلت‌کوین به کاربران امکان می‌دهد تا فین‌تک را در عادات خرید دنیای واقعی خود بگنجانند، مانند تسویه‌حساب‌های کوچک در حین خرید آنلاین یا انعام دادن به سازندگان محتوا برای خدماتشان. الکس فالیوشین، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل پلتفرم وام‌دهی رمزارز CoinLoan، می‌گوید: بیت‌کوین کش به‌عنوان شکلی از ارز دیجیتال برای انجام تراکنش‌ها و ذخیره ارزش استفاده می‌شود. فالیوشین گفت، توکن همتا به همتا اغلب برای مبادله با سایر ارزهای دیجیتال یا ارزهای فیات یا برای حدس و گمان و بازدهی استفاده می شود. او گفت: این یک ابزار مالی است. مردم دوست دارند در بازارهای مالی و دارایی های مختلف سفته بازی کنند. علاوه بر این، همین ویژگی آن را برای تجارت بین‌المللی ایده‌آل می‌کند البته اگر استفاده از رمزارز قبلاً ممنوع نشده باشد. 

بیت کوین کش چگونه کار می کند؟

بیت کوین کش مانند نسخه قبلی خود بر روی یک پروتکل منبع باز و اثبات کار اجرا می شود که بر روی شبکه توزیع شده از گره های بلاک چین یا سرورهای تعدیل کننده کار می کند. اثبات کار یکی از چندین مکانیسم توافقی است که الگوریتم هایی هستند که با حفظ یک مجموعه داده واحد، یک شبکه را به توافق همگام می کنند. در این نوع سیستم، تراکنش ها با حل شواهد رمزنگاری پیچیده که نیاز به تلاش محاسباتی قابل توجهی دارند، تأیید می شوند. اعتبارسنجی توسط شبکه‌ای از دکل‌های کامپیوتری، معروف به ماینرها انجام می‌شود، که به طور همزمان تراکنش‌ها را تأیید می‌کند، بلوک‌ها را به بلاک چین اضافه می‌کند و سکه‌های جدیدی را برای گردش تولید می‌کند. 

مزایای ارز دیجیتال بیت کوین

1.    محافظت در برابر تقلب در پرداخت
بیت کوین ارزهای دیجیتال هستند. از الگوریتم و پروتکل های رمزنگاری استفاده می کند. این امر جعل آنها را غیرممکن می کند.
2.    کاهش احتمال سرقت هویت
تراکنش های ارز دیجیتال بیت کوین کاملاً ناشناس هستند. تراکنش‌های بیت کوین به اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساسی از فرستنده یا گیرنده نیاز ندارند.
این به جلوگیری از سرقت هویت کمک می کند. کارت‌های اعتباری یا کارت‌های نقدی از مکانیزم کششی استفاده می‌کنند که در آن اعتبار شما را درخواست می‌کنند و شروع به پرداخت می‌کنند و سپس مبلغی را از حساب شما بیرون می‌آورند.
بیت کوین ها از مکانیزم فشاری استفاده می کنند که در آن شما پرداخت را آغاز می کنید و می توانید هر مبلغی را به گیرنده ارسال کنید. 
3.    تسویه حساب فوری
بیت کوین شخص ثالثی را برای تسهیل تراکنش ها درگیر نمی کند. وجوه بلافاصله تسویه می شود و پس از شروع نمی توان آن را به حالت تعلیق درآورد یا می توان آن را بازپرداخت کرد.
4.    انتقال مستقیم
معاملات مستقیماً بین کاربرانی که فرستنده و گیرنده هستند انجام می شود. هیچ شخص ثالثی در آنجا دخیل نیست. بنابراین، هزینه های مربوط به دخالت یک واسطه را حذف می کند.
5.    نقدینگی بیشتر
در حالی که تبدیل به سایر ارزهای دنیای واقعی،  ارز دیجیتال بیت کوین کش بیشتر ارزش خود را حفظ می کند در حالی که سایر ارزهای دیجیتال ارزش خود را از دست می دهند.

نتیجه گیری

اکثر کشور ها و دولت ها بیت کوین را می پذیرند. فروشگاه های اروپا و ایالات متحده شروع به پذیرش بیت کوین کردند. بیت کوین پتانسیل تبدیل شدن به با ارزش ترین و پرکاربردترین ارز دیجیتال را دارد. اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این ارزهای کنترل نشده جایگزین مناسبی برای ارزهای واقعی باشند. در حالی که بیت کوین هنوز محبوب است، با وجود نوسانات شدید، آینده این ارز دیجیتال هنوز نامشخص است. . پروتکل آن از برخی برنامه های افزایش حریم خصوصی مانند CashShuffle، یک سرویس مخلوط کردن سکه، و CashFusion، یک پروتکل حریم خصوصی که به طور خاص برای بیت کوین کش ساخته شده است، پشتیبانی می کند و اطلاعات کاربر را از شرکت های تجزیه و تحلیل زنجیره ای پنهان می کند.

بالا