ارز دیجیتال

یک توسعه دهنده Back-End چه کاری انجام می دهد و از چه ابزار هایی استفاده میکنند

1403/01/29 0

یک توسعه دهنده بک اند کدی را می نویسد که ستون فقرات یک وب سایت یا برنامه را تشکیل می دهد. در مورد این رشته شغلی و نحوه شروع بیشتر بیاموزید. یک توسعه‌دهنده بک‌اند با پیراهن آبی و کت بلیزر روی لپ‌تاپ در یک فضای اداری باز کار می‌کند. تا به حال فکر کرده اید که در پشت صحنه یک وب سایت چه می گذرد؟ دقیقاً چگونه کلیک کردن روی یک دکمه شما را به صفحه دیگری می برد؟ و هنگامی که برای یک دوره آزمایشی رایگان ثبت نام می کنید، اطلاعات شخصی شما کجا می رود؟ توسعه دهندگان بک اند متخصصانی هستند که مکانیسم هایی را ایجاد و نگهداری می کنند که داده ها را پردازش می کند و اقداماتی را در وب سایت ها انجام می دهد. بر خلاف توسعه دهندگان طراحی سایت که همه چیزهایی را که می توانید در یک وب سایت ببینید کنترل می کنند، توسعه دهندگان بک اند درگیر ذخیره سازی داده ها، امنیت و سایر عملکردهای سمت سرور هستند که نمی توانید آنها را ببینید. از اواخر دهه 80 و 90، اینترنت نحوه دسترسی انسان ها به اطلاعات را تغییر داده است و توسعه وب به تکامل خود ادامه داده است. اهمیت اصلی آن برای دنیای دیجیتال ما به این معنی است که توسعه دهندگان وب تقاضای زیادی دارند. خوشبختانه، هر کسی می‌تواند مهارت‌های فنی مورد نیاز برای توسعه‌دهندگان فرانت اند، بک‌اند یا فول استک را بیاموزد.

توسعه back-end چیست؟

توسعه Back-end به معنای کار بر روی نرم افزار سمت سرور است که بر روی هر چیزی که نمی توانید در یک وب سایت ببینید تمرکز می کند. توسعه دهنده بک اند اطمینان حاصل می کنند که وب سایت به درستی کار می کند، با تمرکز بر پایگاه داده ها، منطق بک اند، رابط برنامه نویسی برنامه (API)، معماری و سرورها. آنها از کدی استفاده می کنند که به مرورگرها کمک می کند تا با پایگاه های داده ارتباط برقرار کنند، داده ها را ذخیره، درک و حذف کنند. در یک تیم، توسعه‌دهندگان بک‌اند با توسعه‌دهندگان فرانت‌اند، مدیران محصول، معماران اصلی و آزمایش‌کنندگان وب‌سایت برای ساختن ساختار یک وب‌سایت یا اپلیکیشن موبایل همکاری می‌کنند. توسعه دهندگان Back-end باید با بسیاری از ابزارها و چارچوب ها، از جمله زبان هایی مانند Python، Java و Ruby آشنا باشند. آن‌ها مطمئن می‌شوند که بک‌اند به‌سرعت و پاسخگو به درخواست‌های کاربر جلویی عمل می‌کند.

تفاوت توسعه دهنده Back-end و مهندس Back-end

توسعه دهندگان و مهندسان Back-end مهارت های فنی مشابهی دارند، اما مسئولیت های متفاوتی دارند. یک توسعه دهنده بک اند مانند یک معلم است، در حالی که یک مهندس بک اند مانند یک مدیر مدرسه است که استراتژی تصویر بزرگ را ایجاد می کند. توسعه دهندگان Back-end تمایل دارند روی بخش های کوچکتر از کل تمرکز کنند، مانند برنامه ها، و با تیم ها کار می کنند تا روش های طراحی خود را ثابت کنند که قابل اجرا هستند.

وظایف و مسئولیت های توسعه دهنده Back-end

توسعه دهندگان Back-end ملزم به داشتن تخصص فنی، تفکر تحلیلی و مهارت های همکاری عالی هستند. به عنوان یک توسعه دهنده وب بک اند، باید بتوانید به طور مستقل برای طراحی زیرساخت وب کار کنید.
در اینجا چیزی است که بسیاری از توسعه دهندگان پشتیبان به صورت روزانه انجام می دهند:
•    ساخت و نگهداری وب‌سایت‌ها: مسئولیت اصلی یک توسعه‌دهنده بک‌اند استفاده از ابزارها، چارچوب‌ها و زبان‌های مختلف برای تعیین بهترین روش توسعه نمونه‌های اولیه بصری و کاربرپسند و تبدیل آنها به وب‌سایت است. این نیاز به درک عملکرد و سازگاری بین پلتفرم دارد.
•    نوشتن کد با کیفیت بالا: برای تولید برنامه های کاربردی وب پایدار، توسعه دهندگان باید کدی تمیز و قابل نگهداری بنویسند
•    انجام تست تضمین کیفیت (QA): برنامه‌های تست را ایجاد و نظارت کنید تا رابط کاربری و تجربه را بهینه کنید و از نمایش بهینه در مرورگرها و دستگاه‌های مختلف اطمینان حاصل کنید.
•    ارزیابی کارایی و سرعت: هنگامی که یک وب سایت راه اندازی و اجرا می شود، و در طول به روز رسانی و ویرایش، توسعه دهندگان باید عملکرد و مقیاس پذیری آن را ارزیابی کنند و کد را در صورت لزوم تنظیم کنند.
•    عیب‌یابی و اشکال‌زدایی: می‌توانید مشکلات را عیب‌یابی کنید و آنها را حل کنید، در حالی که آنها را به مدیران پروژه، ذینفعان و تیم‌های QA در میان بگذارید.
•    آموزش و پشتیبانی: گردش کار را با تیم های مشتری برای اطمینان از پشتیبانی مداوم، همراه با آموزش و راهنمایی پیشرو برای توسعه دهندگان جوان حفظ کنید.

توسعه دهندگان بک اند از چه ابزارهایی استفاده می کنند؟

توسعه دهندگان وب از ابزارهای مختلفی برای توسعه، آزمایش و نگهداری برنامه های کاربردی وب استفاده می کنند. برخی از ابزارهای رایج برای توسعه دهنده بک اند عبارتند از:
•    زبانهای برنامه نویسی:
o    پایتون
o    پی اچ پی
o    جاوا اسکریپت
o    روبی
o    جاوا
o    سی شارپ
•    فریم ورک ها:
o    لاراول
o    دیجنگو
o    نود جی اس
o    Spring
o    Ruby on Rails
o    Meteor
•    دیتا بیس ها:
o    MongoDB
o    MySQL
o    Oracle
•    سمت سرور:
o    Apache
o    NGINX
o    Lighttpd
o    Microsoft IIS

چگونه یک توسعه دهنده Back-end شویم؟

راه های زیادی وجود دارد که می توانید برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب طی کنید. چه به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اید یا امیدوارید شغل خود را تغییر دهید، مهم است که مهارت‌های قابل انتقالی را که قبلاً دارید ارزیابی کنید و مهارت‌های جدید مورد نیاز برای دنبال کردن نقش توسعه‌دهنده بک‌اند را در نظر بگیرید.
مهارت های فنی توسعه دهنده Back-end

به‌عنوان یک توسعه‌دهنده بک‌اند، مهارت‌های فنی خاصی وجود دارد که باید آن‌ها را بیاموزید تا در توسعه بک‌اند وب یا برنامه تلفن همراه پیمایش کنید.
•    زبان‌های برنامه‌نویسی: هر توسعه‌دهنده بک اند باید به زبان‌های برنامه‌نویسی بک‌اند مانند پایتون، جاوا و پی‌اچ‌پی تسلط کامل داشته باشد. اینها باعث می شوند که وب سایت در کنار پایگاه داده ها، چارچوب ها و سرورها استفاده شود. پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است زیرا با هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین سازگار است و برای نوشتن کدهای واضح و منطقی به خوبی کار می کند. دانش اولیه زبان های فرانت اند HTML، CSS و جاوا اسکریپت یک امتیاز است.
•    فریم ورک ها: فریمورک ها کتابخانه های زبان های برنامه نویسی back-end هستند که به ساخت پیکربندی سرور کمک می کنند. آنها تمایل دارند با زبان های برنامه نویسی مرتبط شوند، بنابراین اگر با پایتون آشنایی دارید، فلاسک، جنگو یا فریمورک های دیگر مبتنی بر پایتون و غیره را نیز می شناسید.
•    پایگاه‌های داده و سرورها: باید نحوه جمع‌آوری و بازیابی داده‌ها از پایگاه‌های داده را بدانید، زیرا برنامه‌نویسی پشتیبان دسترسی به این اطلاعات از جمله ذخیره‌سازی و بازیابی را کنترل می‌کند. MongoDB و MySQL از برنامه های پایگاه داده محبوب هستند. پایگاه داده داده های مشتری را ذخیره و سازماندهی می کند تا بتوان به راحتی آنها را مرتب کرد و بازیابی کرد، درست همانطور که ممکن است از فضای ذخیره سازی ابری برای عکس های خود استفاده کنید. سپس این پایگاه داده بر روی سروری اجرا می شود که در صورت درخواست داده ها را ارائه می دهد.
•    رابط برنامه کاربردی (API): یک API مجموعه ای از تعاریف و قوانین برای توسعه نرم افزارهای کاربردی است. علاوه بر وب‌سایت‌های مرورگر اینترنتی، شرکت‌ها اغلب یک اپلیکیشن موبایل برای iOS یا Android می‌خواهند. دانش زبان های برنامه سازی مانند جاوا اسکریپت فرصت های شغلی شما را گسترش می دهد. 
•    دسترسی و مجوز امنیتی: شما باید دانش پروتکل های شبکه و امنیت وب را توسعه دهید. دانستن نحوه ایمن سازی پایگاه های داده و سرورها برای موفقیت شما به عنوان یک توسعه دهنده بک اند حیاتی خواهد بود.

نتیجه گیری
در نتیجه، دنیای توسعه وب پر جنب و جوش و چند وجهی است و مجموعه ای از زبان های برنامه نویسی را ارائه می دهد که جنبه های مختلف ایجاد وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب را ارائه می دهد. انتخاب دقیق این زبان ها با توجه به تأثیر آنها بر عملکرد، تجربه کاربر و عملکرد کلی، برای موفقیت بسیار مهم است. همانطور که تکنولوژی به طور مداوم در حال پیشرفت است، نیاز به انتخاب زبان مناسب حتی مهم تر می شود، ما تفاوت های ظریف و اهمیت انتخاب مناسب ترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه وب را درک می کنیم. چه استارتاپی باشید که قصد دارد یک حضور دیجیتالی ایجاد کند یا شرکتی که به دنبال اصلاح زیرساخت وب خود است، تیم ما برای تجزیه و تحلیل و تفسیر الزامات برنامه شما به خوبی مجهز است. توسعه دهنده بک اند در طراحی سایت نقش مهمی دارد چون امنیت و زیر ساخت های سایت شما را برقرار میکند و از هک شدن سایت شما با برنامه نویسی در سمت سرور جلوگیری میکند.
 

بالا