ارز دیجیتال

ارز دیجیتال تتر بر روی کدام شبکه بلاکچین فعالیت میکند

1403/02/19 0

تتر (USDT) یک استیبل کوین است که نوعی ارز دیجیتال است که به طور فعال برای پایدار نگه داشتن ارزش خود از طریق مکانیسم های بازار کار می کند. سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در برابر نوسانات ذاتی سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال خود محافظت کنند و در عین حال ارزش خود را در بازار کریپتو حفظ کنند و آماده استفاده بدون دردسر هستند، استفاده می‌شود. تتر یک استیبل کوین با وثیقه فیات است، که نوعی استیبل کوین است که توسط یک ارز فیات مانند USD، CAD، AUD یا حتی ین (JPY) پشتیبانی می شود. تتر برای پر کردن شکاف بین ارزهای فیات و دارایی‌های بلاک چین ایجاد شد و در عین حال شفافیت، ثبات و کارمزدهای پایین را برای کاربران ارز دیجیتال تتر ارائه کرد. تتر در برابر دلار آمریکا با نسبت 1:1 پیوند خورده است. هیچ تضمینی از سوی Tether Ltd. برای هرگونه حق بازخرید یا مبادله Tether به USD وجود ندارد. USDT را نمی توان مستقیماً با USD از طریق شرکت Tether مبادله کرد.

تتر (USDT) چگونه کار می کند؟

هر تتر (USDT) صادر شده توسط دارایی به ارزش یک دلار آمریکا پشتیبانی می شود. All Tether در ابتدا بر روی بلاک چین بیت کوین از طریق پروتکل Omni Layer صادر می شد، اما اکنون می توان آن را بر روی هر زنجیره ای که تتر در حال حاضر پشتیبانی می کند صادر کرد. هنگامی که یک تتر (یک واحد USDT) صادر شد، می توان آن را مانند هر ارز یا توکن دیگری در زنجیره ای که بر روی آن صادر شده است استفاده کرد. تتر در حال حاضر از بلاک چین های بیت کوین، اتریوم، EOS، Tron، Algorand و شبکه OMG پشتیبانی می کند. تتر از Proof Of Reserves استفاده می کند، به این معنی که در هر زمانی ذخایر آنها برابر یا بیشتر از تعداد Tether در گردش خواهد بود. این را می توان از طریق وب سایت آنها تأیید کرد.

چه چیزی تتر (USDT) را منحصر به فرد می کند؟

تتر (USDT) برای سال‌ها پذیرفته شده و مورد استفاده قرار گرفته است و مشروعیت دارد، اگرچه اغلب به چالش کشیده می‌شود، اما پروژه‌های کمی می‌توانند با آن مطابقت داشته باشند. این به طور گسترده توسط بسیاری از فروشندگان و پروتکل های موجود در اکوسیستم بلاک چین به عنوان روش پرداخت و وسیله مبادله پذیرفته شده است. با توجه به ذخایر بزرگ تتر، از خطرات بازار مانند رویدادهای Black Swan رنج نمی برد. USDT همچنین از تجملات مشابه سایر توکن‌های ارزهای دیجیتال در شبکه، معاملات همتا به همتا و امنیت PoW یا PoS برخوردار است که آن را به یک پوشش پرچین مطلوب برای معامله‌گران و کاربران تبدیل می‌کند.

چه چیزی به Tether (USDT) ارزش می دهد؟

نقش USDT فراهم کردن نقدینگی و محافظت در برابر نوسانات بازار است زیرا در تئوری افزایش یا کاهش نمی یابد. ارزش تتر (USDT) کاملاً به ذخایر تتر بستگی دارد. تا زمانی که تتر پشتوانه 1:1 باشد، تتر 1 دلار آمریکا ارزش خواهد داشت.

چند سکه تتر (USDT) در گردش است؟

تتر (USDT) دارای عرضه در گردش 40,805,169,352 توکن USDT است. این عرضه ممکن است با توجه به تقاضا و نقدینگی فعلی بازار افزایش یا کاهش یابد. توکن های USDT را می توان در بازار ثانویه یا صرافی ها خریداری کرد. USDT برای USDT از کشت یا کشاورزی بازده پشتیبانی نمی کند. USDT باید خریداری یا صادر شود.

تتر (USDT) چگونه ایمن است؟

در حال حاضر، توکن تتر را می توان در چندین شبکه ارز دیجیتال صادر کرد: بیت کوین، اتریوم، EOS، Tron، Algorand و OMG Network. از آنجایی که قراردادها و توکن‌های هوشمند در این شبکه‌های بلاک چین میزبانی می‌شوند، امنیت پایه نیز توسط گره‌ها و استخراج‌کنندگانی که این شبکه‌ها را با استفاده از Proof-of-Work یا Proof-of-Stake امن نگه می‌دارند، کنترل می‌شود. این پلتفرم‌ها ممیزی‌های منظم را انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که کد به‌روز، ایمن و مطابق با چارچوب فعلی است و Tether همچنین تضمین می‌کند که USDT با هر شبکه مطابقت دارد.

نتیجه گیری

تتر که در ابتدا بر روی بلاک چین بیت کوین با استفاده از پروتکل لایه Omni راه اندازی شد، از آن زمان حضور خود را برای پاسخگویی به نیازهای رو به رشد اکوسیستم های مختلف بلاک چین گسترش داد و اکنون در بیش از 10 شبکه بلاک چین از جمله اتریوم و سولانا فعالیت می کند. این رویکرد چند زنجیره ای انعطاف پذیری و دسترسی را برای کاربران در پلتفرم های مختلف فراهم می کند و از پذیرش و سازگاری گسترده تر اطمینان می دهد. در دسترس بودن تتر در پلتفرم‌های معاملاتی متعدد به کاربران این امکان را می‌دهد که تتر خود را به سرعت به ارزهای دیجیتال دیگر یا ارزهای فیات تبدیل کنند و نقدینگی بالایی به آن می‌دهد و آن را به یک انتخاب محبوب در بین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران تبدیل می‌کند.

بالا