ارز دیجیتال

وظایف یک توسعه دهنده بک اند چیست

1403/03/16 0

یک توسعه دهنده بک اند کدی را می نویسد که ستون فقرات یک وب سایت یا برنامه را تشکیل می دهد. در مورد این رشته شغلی و نحوه شروع بیشتر بیاموزید. یک توسعه‌دهنده بک‌اند با پیراهن آبی و کت بلیزر روی لپ‌تاپ در یک فضای اداری باز کار می‌کند. تا به حال فکر کرده اید که در پشت صحنه یک وب سایت چه می گذرد؟ دقیقاً چگونه کلیک کردن روی یک دکمه شما را به صفحه دیگری می برد؟ و هنگامی که برای یک دوره آزمایشی رایگان ثبت نام می کنید، اطلاعات شخصی شما کجا می رود؟ توسعه دهندگان بک اند متخصصانی هستند که مکانیسم هایی را ایجاد و نگهداری می کنند که داده ها را پردازش می کند و اقداماتی را در وب سایت ها انجام می دهد. بر خلاف توسعه دهندگان طراحی سایت که همه چیزهایی را که می توانید در یک وب سایت ببینید کنترل می کنند، توسعه دهندگان بک اند درگیر ذخیره سازی داده ها، امنیت و سایر عملکردهای سمت سرور هستند که نمی توانید آنها را ببینید. از اواخر دهه 80 و 90، اینترنت نحوه دسترسی انسان ها به اطلاعات را تغییر داده است و توسعه وب به تکامل خود ادامه داده است. اهمیت اصلی آن برای دنیای دیجیتال ما به این معنی است که توسعه دهندگان وب تقاضای زیادی دارند. خوشبختانه، هر کسی می‌تواند مهارت‌های فنی مورد نیاز برای توسعه‌دهندگان فرانت اند، بک‌اند یا فول استک را بیاموزد.

توسعه back-end چیست؟

توسعه Back-end به معنای کار بر روی نرم افزار سمت سرور است که بر روی هر چیزی که نمی توانید در یک وب سایت ببینید تمرکز می کند. توسعه دهنده بک اند اطمینان حاصل می کنند که وب سایت به درستی کار می کند، با تمرکز بر پایگاه داده ها، منطق بک اند، رابط برنامه نویسی برنامه (API)، معماری و سرورها. آنها از کدی استفاده می کنند که به مرورگرها کمک می کند تا با پایگاه های داده ارتباط برقرار کنند، داده ها را ذخیره، درک و حذف کنند. در یک تیم، توسعه‌دهندگان بک‌اند با توسعه‌دهندگان فرانت‌اند، مدیران محصول، معماران اصلی و آزمایش‌کنندگان وب‌سایت برای ساختن ساختار یک وب‌سایت یا اپلیکیشن موبایل همکاری می‌کنند. توسعه دهندگان Back-end باید با بسیاری از ابزارها و چارچوب ها، از جمله زبان هایی مانند Python، Java و Ruby آشنا باشند. آن‌ها مطمئن می‌شوند که بک‌اند به‌سرعت و پاسخگو به درخواست‌های کاربر جلویی عمل می‌کند.

وظایف و مسئولیت های توسعه دهنده Back-end

توسعه دهندگان Back-end ملزم به داشتن تخصص فنی، تفکر تحلیلی و مهارت های همکاری عالی هستند. به عنوان یک توسعه دهنده وب بک اند، باید بتوانید به طور مستقل برای طراحی زیرساخت وب کار کنید.
در اینجا چیزی است که بسیاری از توسعه دهندگان پشتیبان به صورت روزانه انجام می دهند:
•    ساخت و نگهداری وب‌سایت‌ها: مسئولیت اصلی یک توسعه‌دهنده بک‌اند استفاده از ابزارها، چارچوب‌ها و زبان‌های مختلف برای تعیین بهترین روش توسعه نمونه‌های اولیه بصری و کاربرپسند و تبدیل آنها به وب‌سایت است. این نیاز به درک عملکرد و سازگاری بین پلتفرم دارد.
•    نوشتن کد با کیفیت بالا: برای تولید برنامه های کاربردی وب پایدار، توسعه دهندگان باید کدی تمیز و قابل نگهداری بنویسند
•    انجام تست تضمین کیفیت (QA): برنامه‌های تست را ایجاد و نظارت کنید تا رابط کاربری و تجربه را بهینه کنید و از نمایش بهینه در مرورگرها و دستگاه‌های مختلف اطمینان حاصل کنید.

توسعه دهندگان بک اند از چه ابزارهایی استفاده می کنند؟

توسعه دهندگان وب از ابزارهای مختلفی برای توسعه، آزمایش و نگهداری برنامه های کاربردی وب استفاده می کنند. برخی از ابزارهای رایج برای توسعه دهنده بک اند عبارتند از:

•    زبانهای برنامه نویسی:

o    پایتون
o    پی اچ پی
o    جاوا اسکریپت
o    روبی
o    جاوا
o    سی شارپ

•    فریم ورک ها:

o    لاراول
o    دیجنگو
o    نود جی اس
o    Spring
o    Ruby on Rails
o    Meteor

•    دیتا بیس ها:

o    MongoDB
o    MySQL
o    Oracle

•    سمت سرور:

o    Apache
o    NGINX
o    Lighttpd
o    Microsoft IIS

نتیجه گیری

در نتیجه، دنیای توسعه وب پر جنب و جوش و چند وجهی است و مجموعه ای از زبان های برنامه نویسی را ارائه می دهد که جنبه های مختلف ایجاد وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب را ارائه می دهد. انتخاب دقیق این زبان ها با توجه به تأثیر آنها بر عملکرد، تجربه کاربر و عملکرد کلی، برای موفقیت بسیار مهم است. همانطور که تکنولوژی به طور مداوم در حال پیشرفت است، نیاز به انتخاب زبان مناسب حتی مهم تر می شود، ما تفاوت های ظریف و اهمیت انتخاب مناسب ترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه وب را درک می کنیم. چه استارتاپی باشید که قصد دارد یک حضور دیجیتالی ایجاد کند یا شرکتی که به دنبال اصلاح زیرساخت وب خود است، تیم ما برای تجزیه و تحلیل و تفسیر الزامات برنامه شما به خوبی مجهز است. توسعه دهنده بک اند در طراحی سایت نقش مهمی دارد چون امنیت و زیر ساخت های سایت شما را برقرار میکند و از هک شدن سایت شما با برنامه نویسی در سمت سرور جلوگیری میکند.
 

بالا