ارز دیجیتال

الگوریتم رقص گوگل در سئو چیست

1403/02/16 0

ما در این مقاله در مورد الگوریتم رقص گوگل در سئو بحث خواهیم کرد. وب سایت ها، پست های وبلاگ، مقالات و صفحات وب جدید هر روز ایجاد می شوند. برای همگام شدن با این هجوم تقریباً ثابت محتوای وب، گوگل نیز دائماً در حال به روز رسانی و افزودن صفحات جدید به نتایج جستجوی خود است. این به‌روزرسانی‌ها منجر به Google Dance می‌شود اصطلاحی که معمولاً در بین توسعه‌دهندگان وب و بازاریابان دیجیتال شناخته می‌شود. Google Dance به پدیده پرش صفحات وب سایت در رتبه بندی اشاره دارد زیرا Google رتبه های خود را تنظیم می کند و صفحات را مجدداً ارزیابی می کند. رقص گوگل به عنوان عامل رتبه بندی تصادفی نیز شناخته می شود. هنگامی که یک وب سایت را ویرایش یا اضافه می کنید، انتظار تغییرات در SERP های گوگل طبیعی است. با این حال، اغلب اوقات، رقص Google باعث نوسانات می شود، حتی زمانی که چیزی تغییر نکرده باشد.

الگوریتم رقص گوگل چیست

الگوریتم رقص گوگل مرتباً در حال تنظیم رتبه صفحات در سایت خود است. با اضافه شدن صفحات جدید وب سایت و حذف یا از بین رفتن صفحات قدیمی، گوگل نتایج خود را به روز می کند. گوگل به طور مداوم در صفحات می خزند، به دنبال به روز رسانی ها و ارزیابی ارزش و مرتبط بودن هر صفحه است. این به طور طبیعی منجر به نوسانات و تغییرات در نحوه ترتیب نتایج موتورهای جستجو می شود.

رقص گوگل چند وقت یکبار اتفاق می افتد؟

در زمان الگوریتم قدیمی گوگل، الگوریتم رقص گوگل تقریباً هر ماه یک بار رتبه بندی را تغییر می داد. با الگوریتم فعلی گوگل، وب سایت همیشه در حال به روز رسانی و تجزیه و تحلیل محتوای وب است، بنابراین نوسانات نسبت به گذشته کمتر چشمگیر است. Google Dance همچنان رتبه بندی را تغییر می دهد و هر زمان که وب سایت خود را تغییر می دهید باید نوساناتی را پیش بینی کنید. برخی گزارش داده اند که بیشترین تغییرات در روزهای دوشنبه رخ می دهد، اما رتبه بندی گوگل می تواند هر روز تغییر کند.

چرا رقص گوگل مهم است

الگوریتم رقص گوگل مهم است زیرا می تواند بر رتبه وب سایت شما تأثیر بگذارد و در نتیجه از طریق جستجوهای ارگانیک در Google ترافیک بیشتری به صفحه شما وارد کند. نکته مهم در مورد Google Dance این است که اغلب تغییرات موقتی هستند: در حالی که Google صفحات را دوباره می خواند و رتبه بندی مجدد می کند، وب سایت شما ممکن است تغییرات کوچکی را در موقعیت های جستجوی Google تجربه کند. این نوسانات طبیعی است و نباید باعث وحشت شود. اگر به دلیل نوسانات جزئی Google Dance بلافاصله سعی کنید وب سایت خود را تغییر دهید، ممکن است اوضاع را بدتر کرده و بر رتبه شما در گوگل تأثیر منفی بگذارد.

رقص گوگل و سئو

اگر وب سایت شما توسط متخصصان سئو بهینه سازی می شود، گوگل متوجه می شود که تغییراتی در حال ایجاد شدن است. گاهی اوقات هنگامی که گوگل روش های سئو را تشخیص می دهد، به طور موقت تاثیر منفی بر وب سایت شما می گذارد و آن را در رتبه پایین تری قرار می دهد. در پتنت الگوریتم گوگل، به وضوح بیان می‌کند که «رتبه یک سند ممکن است در ابتدا در پاسخ به تغییر مثبت در اطلاعات مبتنی بر پیوند کاهش یابد. پس از مدتی، رتبه سند ممکن است به مقدار جدید حالت پایدار خود برسد. گوگل تشخیص می دهد که یک تغییر مثبت لزوماً منجر به افزایش سریع رتبه نمی شود و در واقع ممکن است برعکس عمل کند. نمودار ارائه شده نشان می دهد که چگونه لینک سازی مثبت می تواند باعث افت رتبه گوگل و به دنبال آن افزایش مداوم شود.

نتیجه گیری

اگر به آن زمان بدهید، گوگل به آهستگی به کارهای خوب و سئو کلاه سفید پاداش می دهد. اگر به یک جهش منفی در نتایج موتور جستجوی Google خود بیش از حد واکنش نشان دهید، Google ممکن است فعالیت شما را علامت گذاری کند زیرا تشخیص می دهد که شما در حال فریب دادن سیستم برای رسیدن به صفحه یک هستید. رقص گوگل اصطلاحی است که در جامعه سئو برای توصیف نوسانات رتبه بندی موقت در SERP های گوگل استفاده می شود. این می تواند با وب سایت ها یا صفحات جدید اتفاق بیفتد در حالی که Google سعی می کند تعیین کند که آنها باید در کجا رتبه بندی شوند. برای وب‌سایت‌های تأسیس‌شده، رقص Google اغلب با به‌روزرسانی‌های الگوریتم Google یا مشکلات فنی موقت توضیح داده می‌شود. قبل از سال 2003، زمانی که گوگل یک بار در ماه فهرست خود را به روز می کرد، الگوریتم رقص گوگل به دوره معاملاتی اشاره می کرد که طی آن به روز رسانی در حال انتشار بود. همچنین Google dance مجموعه ای از رویدادها برای صاحبان سایت، مدیران وب و توسعه دهندگان وب بود که توسط تیم جستجوی Google سازماندهی شده بود. سئو خوب زمان می برد. اجازه ندهید رقص گوگل استراتژی های سئوی شما را تضعیف کند: نوسانات را کم کم بگیرید و به اجرای شیوه های سئو با کیفیت ادامه دهید و رتبه گوگل شما به آرامی بالا می رود.


 

بالا